Katolická církev povýšila Marii na pozici přímluvkyně, obhájkyně a spoluvykupitelky člověka, což je v jasném a přímém rozporu s Písmem. Roku 1854 papež Pius IX. prohlásil Marii za „neposkvrněnou“, neboli bezhříšnou, čímž jí staví do pozice přímluvkyně.
Marie přebírá v katolickém učení místo Ježíše Krista. Místo aby se věrně dívali na Ježíše, původce a dokonavatele své víry, vzhlížejí katolíci k Marii. Jejím prostřednictvím přistupují k Bohu, v ní je církev cele svatá, v ní se učí poslušnosti Bohu.
Cesta spásy není otevřená skrze nikoho jiného než Marii. Spása všech závisí na tom, zda se ten či onen těší Mariině přízni a ochraně. Ten, koho Marie chrání, bude spasen, ten koho nechrání, bude ztracen. Naše spása závisí na Tobě. Bůh nás nespasí bez Mariiny přímluvy.ii
Marie zaujímá Boží místo a sama je považována za bohyni. Katolická církev se tomuto učení nijak nebrání, dokonce i když prostudujeme její novodobé výroky na toto téma. V článku 829 Katechismu katolické církve se uvádí:
Mezi tituly přisuzované v dnešní době Marii patří podle knihy The Thunder of Justice (Hrom spravedlnosti):
Konkrétně tituly Spoluvykupitelka, Prostřednice a Obhájkyně by měly vyvolávat vážné námitky, protože naprosto protiřečí prostému biblickému učení. Bible výslovně říká, že je pouze jeden Vykupitel, Prostředník a Obhájce Božího lidu, a to Ježíš Kristus.
Navzdory tomu je však katolická církev ochotná nahrazovat Ježíše Krista Marií, a tak ho zbavovat jeho role prostředníka. Ještě překvapivější je ochota katolické církve zacházet v mariánském učení až do extrému a uznávat Marii coby bohyni a součást Božství. Dané učení si už v církvi našlo potají své místo a nepředstavuje nic jiného než pohanské uctívání bohyně.
Marie, královna nebes – obrázková galerie
Symboly uctívání slunce – obrázková galerie
i. “Devotion to the Blessed Virgin,” Catechism of the Catholic Church (Vatican City: Liguori Publications, 1994): 253.
ii. David Hunt, A Woman Rides the Beast (Harvest House, 1994): 438.
iii. “The Church is Holy,” Catechism of the Catholic Church (Vatican City: Liguori Publications, 1994): 220.
iv. Ten Flynn, Thunder of Justice: The Warning, the Miracle, the Chastisement, the Era of Peace (MaxKol Communications, 1992).
Autor:
Článek je převzatý z knihy Na pravdě záleží (orig. Truth Matters) od Prof. Dr. Waltera Veitha
Další články ze série: Pohanství a katolicismus
- Pohanství a katolicismus
- Marie
- Uctívání Marie
- Pohanský původ mší
- Titul Pontifex Maximus
Je naším upřímným přáním, předložit před Tebe, pravdu-hledajícího čtenáře, čisté Slovo Boží tak, aby ses sám mohl rozhodnout, co je pravda a co je klam. Pokud zde najdeš něco v rozporu s Božím slovem, nemusíš to přijmout. Ale pokud toužíš hledat pravdu jako ukrytý poklad a najdeš zde něco v této kvalitě, doporučujeme Ti, abys vynaložil maximum úsilí a spěšně přijal tu pravdu, která je Ti zjevena Duchem svatým.
Komentujte