V r. 1862 měl Katolický vizionář Don Bosco (1815-1888) sen o „Lodi evangelia.“
V tomto snu ji kapitán – který byl reprezentován papežem – vedl válkou rozpolcenými a rozbouřenými moři světa. Loď poté zakotvila mezi dva pilíře, které reprezentují dva pilíře víry. Dva pilíře, které viděl, byly eucharistie a uctívání Marie:
“Tato majestátní loď je chráněna doprovodem flotily. Větry a vlny jsou s nepřítelem. V tomto nekonečném moři stojí dva pevné sloupy stojící blízko u sebe, stoupají vysoko do nebe: na jednom se tyčí socha Neposkvrněné Panny, u jejíchž nohou se nachází velký nápis se slovy: ‘Pomoc křesťanů’; druhý, mnohem vznešenější a silnější, podpírá hostii přiměřené velikosti a nese pod sebou nápis ‘Spása věřících’.”(1)
Eucharistie
Katolická eucharistie je symbolem poraženého Krista. Když se slouží mše, oslavuje se Kristova oběť a podle učení o transsubstanciaci se při jedení hostie v podstatě opakuje.
Kristus se v průběhu mše zabíjí znovu a znovu, ale Jeho vzkříšení, nanebevstoupení a život jsou minimalizovány. Toto lze také vidět v používání kříže v Katolicismu. Krucifix – ikona kříže s Ježíšem, který na něm stále visí – pouze připomíná Kristovu smrt a ignoruje vzkříšení, které je důkazem Jeho vítězství nad smrtí a satanem.
Marie
Marie se uctívá jako královna nebe a spolu-spasitelka s Kristem:
“Hříšník, který se vydává přímo ke Kristu, může zakusit hrůzu a obavy z jeho hněvu; nechte jej však ať využije prostřednictví Panny Marie ke svému Synu, a ona ukáže svému Synu prsa, která mu dávala pít, a jeho hněv bude okamžitě upokojen.”(2)
Rovněž se vyobrazuje jako „neposkvrněná“ nebo bezhříšná, jako byl Kristus na Zemi. Tyto neposkvrněné sochy si však vysloužila bez Kristovi krvavé oběti smíření, v jejím případě totiž Kristova smrt nebyla potřebná. Pokud by se Bůh rozhodl označit obyčejné lidi za bezhříšné, proč by Kristus musel umírat na kříži? Toto je další příklad toho, jak římskokatolický systém minimalizuje roli Krista v našem spasení a dává na Jeho místo modlu.
Marie je moderní verzí starého Babylonského boha slunce nebo jedné z ženských personifikací božství, jako je Isis, Artemis, Venuše nebo Astarta. Je to stejné božství, jaké se uctívá v kruzích New Age jako velká matka země, jak můžeme vidět v následujících příkladech.
Zastánce New Age a psycholog Ken Wilber píše toto:
“Velká bohyně Kali… když je vyobrazena ve své nejvyšší podobě, jako manželka Shivy, je dokonalým příkladem asimilace obrazu staré ‘Velké Matky’ do nové vyšší formy mytologie o ‘Velké Bohyni’.”(3)
Autor V. S. Agrawala píše toto:
“Matka Země je božstvo, které uctívá New Age. Moderní doba oslovuje Matku Zemi, kterou obdivuje jako super-bohyni… Matka Země je hlavním božstvem tohoto věku, tak ji uctívejme.”(4)
Katolické uctívání Marie je identické. Přečtete si více ohledně pohanství a Marie, uctívání Marie v katolicismu nebo používání růžence k uctívání Marie.
Biblické Pilíře
V kontrastu k mystickým pilířům Dona Bosca, biblické pilíře víry spočívají na naprosto odlišném základu: poslušnosti Bohu a víře v Ježíše Krista. Zjevení 14:12 nám říká, čím se vyznačují praví Boží lidé:
„Zde je vytrvalost svatých, kteří zachovávají Boží přikázání a Ježíšovu víru.“
Citace:
(1) Don Bosco’s Prophecy of the Two Pillars, Theotokos Catholic Books website.
(2) Catholic Layman (July, 1856).
(3) Ken Wilber, Up from Eden: A Transpersonal View of Human Evolution (Wheaton, IL: Theosophical Publishing House, 2002): 196
(4) V. S. Agrawala, as quoted in Klaus K. Klostermaier, A Survey of Hinduism (Albany, NY: State University of New York Press, 1989): 276.
AUTOR:
Tento článek je převzat z knihy Na Pravdě záleží od profesora Waltera J. Veitha, mezinárodního řečníka, který při svém pátrání po pravdě hluboce studoval biblické otázky. Jeho populární série Genesis konflikt (Spor o původu) přivádí debatu o Stvoření a evoluci k novému napínavému vyvrcholení neboť rozebírá argumenty s vědeckým pohledem na věc. Jeho vysoce uznávaná série Total Onslaught (Totální útok) vrhá světlo na stav dnešního světa, který směřuje k jednotné světové vládě a předvídané apokalypse. Jeho kniha Genesis konflikt, stejně tak i série videí, která předkládá myšlenky z této knihy, jsou k dispozici také v našem eshopu.
Další články ze série: Spiritismus v náboženstvích
- Úvod do spiritismu
- Mormonismus a New Age
- Mormonismus versus Bible
- Pilíře Spiritismu v Katolicismu
- Svědkové Jehovovi
- Hnutí křesťanské vědy
- Scientologie
- Scientologie
- Hnutí Bahá'í
Komentujte